Layer 7 DDos Filtreleme Hizmeti

DDos Http GET Syn Flood İcmp ACK SPOOF Botnet


DDos Filtreleme Süreci

+ Saldırı türünün tespiti.
+ Saldırının hedeflediği servislerin tespiti.
+ Saldırının servislere olan yükünün tespiti.
+ Mysql hedefli bir saldırı ise mysql yükünün düşürülmesi veya ortadan tamamen kaldırılması.
+ Webserver kontrolü, mevcut webserver üzerindeki isteklerin incelenmesi.
+ Mevcut webserver üzerinde gelen zararlı isteklerin minimum sistem kaynağı tüketerek işlenmesi için gerekli düzenlemeler.

+ Mevcut webserver'ın gelen istekleri karşılayamaması durumunda alternatif webserver kurulumu ve bu webserver yazılımının zararlı istekler karşısında çalışabilmesinin sağlanması.
+ Saldırı sunucu üzerinden geçirilemeyecek kadar büyük çapta ise özel olarak yazılmış iptables kurallarının denenerek webserver üzerindeki zararlı isteklerin filtre edilmesi.
+ Saldırı engellendikten sonraki süreçte sunucu kaynaklarının ve servislerinin belli bir süre monitörlenerek izlenmesi ve müdahalesi.

+ Hiçbir zaman gelen saldırıları %100 engelleyeceğimizin garantisi bulunmamaktadır. Saldırının engellenme yada hafifletilme olasılığı; saldırı alan sunucunun donanım özellikleri, saldırı alan site yada sitelerin sisteme yaptığı yük, saldırının türü ve boyutuna göre değişmektedir. İşlemler öncesinde saldırı alan sunucu tarafımızdan incelenmektedir, sonrasında saldırının engellenip engellenemeyeceği hakkında bilgi verilmektedir.

+ Ddos filtreleme hizmeti optimizasyon işlemleri haricinde verilen ayrı bir hizmettir. Ddos filtreleme hizmeti yalnızca layer 7 http get/post saldırı tipleri için verilmektedir. Saldırı tipinin değişmesi veya ilerleyen zamanlarda farklı saldırıların gelmesi ve bu saldırıların filtrelenmesi için ayrıca ücretlendirme yapılır.